چگونه فریلنسر شویم؟


شاید فریلنسری پردرآمدترین شغل امسال باشد!!

در حالیکه روز به روز بر تعداد مشاغل آنلاین و افراد فریلنسر افزوده می‌شود، چگونه می‌توانیم به یک فریلنسرموفق تبدیل شویم؟ سازمان‌ها برای انجام پروژه‌های کوتاه‌مدت‌شان ترجیح می‌دهند به جای استخدام یک کارمند تمام وقت، فردی را استخدام کنند که فقط همان مهارت موردنیاز را داشته باشد و نیازی به حضور فیزیکی‌اش هم نباشد تا از نظر اقتصادی نیز برای آنها باصرفه باشد. انعطاف‌پذیری شغلی و زمانی از مزیت‌هایی است که بسیاری از فریلنسرها آن را به مزایای یک شغل ثابت و اداری ترجیح می‌دهند. دورکاری امکان انتخاب چگونه کار کردن و کجا کار کردن را در اختیار فریلنسرهامی‌گذارد.در ادامه، ده مرحله برای تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق را بیان می‌کنیم تا به موفقیت شغلی خوبی دست بیابید.

۱-‌ با خودتان روراست باشید.

باید آماده شیرجه زدن داخل کار باشید. این را کوچ میشل وارد می‌گوید:«این مهم‌ترین تصمیم برای شروع کردن و موفق شدن در فریلنسری است: رک و پوست‌کنده بدانید که اگر باور نداشته باشید که می‌توانید از پسش بر بیایید، نمی‌توانید از پسش بر آیید! حقیقت تلخی است اما واقعیت دارد.» لازم است در این مسیر شما با برخی از مراحل فریلنسری از جمله تعیین اهداف، تصمیم‌گیری برای اینکه فریلنسری پاره‌وقت مناسب‌تان است یا تمام وقت و دریافت حمایت خانواده و دوستان‌تان در این مسیر جدید آشنا شوید. شروع کنید و ببینید که آیا فریلنسری مناسب‌تان هست یا خیر.


بیشتر بخوانید: چرا داشتن نگرش مهم است؟


 

۲-‌ مهارت‌هایتان را مشخص کنید و در حوزه مناسب به جستجوی کار بپردازید.

لزوما نباید در همان حوزه فعلی‌تان فریلنسری کنید. می‌توانید فهرستی از مهارت‌های نرم و سختتان  تهیه کنید تا ببینید از کجا می‌توانید شروع کنید. می‌توانید یک آزمون ارزیابی شغلی انجام دهید تا با مهارت‌ها و توانایی‌هایی که از شما یک فریلنسر موفق می‌سازد آشنا شوید. این کار نه تنها آگاهی‌تان را نسبت به خودتان افزایش می‌دهد بلکه با برندسازی برای خودتان می‌توانیدکارهایی که دوست دارید را با مشتریاندلخواه‌تان انتخاب کنید.

کتاب پرفروش در ارتباط با هدف گذاری

هدف

Purpose

نوشته: بن رنشاو

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 192 صفحه

خلاصه کتاب هدف

۳-‌ شما بیش از یک رزومه‌ هستید.

مهارت‌هایتان چگونه خدمات موردنیاز مشتریان‌تان را برطرف می‌کنند؟ امروزه افراد حوصله و توجه کافی برای خواندن محتوای غیرمرتبط را ندارند. روزمه نیز نوعی محتوا است. باید رزومه‌تان را به گونه‌ای بنویسید که آنچه مشتریان می‌خواهند بشنوند را در بر داشته باشد تا بتوانید توجه آنها را جلب کنید. می‌توانید از نکاتی برای نوشتن یک رزومه خوب استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: چگونه مهارت‌های نرم را در رزومه‌مان برجسته کنیم؟


۴-‌ چگونه در فضای آنلاین دیده شویم؟

اگر می‌خواهید حضور پررنگی در فضای آنلاین داشته باشید دستی به سر و روی لینکدین، فیس‌بوک، اینستاگرام و توییترتان بکشید و مهارت‌ها و توانایی‌هایتان را در آنها اعلام کنید. از قدرت شبکه‌سازی استفاده کنید و با افراد مطرح حوزه‌تان ارتباط بگیرید. داشتن یک وبسایت که درباره تخصص و خدمات‌تان در آن می‌نویسید اعتبار چشمگیری به کسب‌وکارتان می‌دهد و بر قدرت حضور‌تان در فضای مجازی می‌افزاید.

۵-‌ به عنوان یک فریلنسر چگونه شبکه‌‌سازی کنیم و از آن استفاده کنیم؟

شاید شبکه‌سازی یک شعار به نظر برسد اما فعال‌سازی شبکه‌های اجتماعی و تخصصی‌تان مزیت‌های بسیاری برایتان دارد. شیوه مناسب معرفی کسب‌وکارجدیدتان به خانواده، دوستان، همکاران و سایر افراد را یاد بگیرید و زمینه موفقیت‌های آینده‌تان را فراهم کنید. همیشه برای یک معرفی مختصر سی ثانیه از کسب‌وکارتان آماده باشید. یک معرفی سی ثانیه‌ای باید حامل پیامی واضح از خدماتی باشد که می‌خواهید ارائه کنید و باید تمرین کرده و به طبیعی‌ترین شکل ممکن بیانش کنید. از همین الان برای این معرفی آماده شوید چون هرگز نمی‌دانید چه زمانی گفتگویتان به این سمت کشیده می‌شود که بخواهید بگویید: «من از عهده این کار بر می‌آیم...»

غیر متعارف شدن

Anomaly

نوشته: زک میلر

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 200 صفحه

خلاصه کتاب غیر متعارف شدن

۶-‌‌ به عنوان یک فریلنسر چگونه قیمت کارمان را تعیین کنیم؟

از همان ابتدا قیمت کارتان را قاطعانه تعیین کنید. باورهایمان درباره ارزش خودمان و کارمان تا حد زیادی قیمت پیشنهادی‌مان را تعیین می‌کنند. بهترین مشتریان و پروژه‌ها آنهایی هستند که قدر ارزشی را که به آنها ارائه می‌کنید را می‌دانند و حاضرند پول خوبی بابت آن بپردازند. فریلنسری شغل سطح پایینی نیست و هم‌ارز با سایر مشاغلی است که به جامعه خدمت کرده و ارزشی خلق می‌کنند. توجه داشته باشید که قیمت پایینی برای کارهایتان تعیین نکنید. هنگام ارائه قیمت به مواردی مثل محل‌تان، بازار و نیازها توجه کنید. با دیگر فریلنسرهای فعال در حوزه‌تان صحبت کنید و از قیمت‌های آنها مطلع شوید.


بیشتر بخوانید: مهارت سؤال پرسیدن؛ یک ابزار قدرتمند برای رسیدن به موفقیت


 

۷-‌ چگونه یک پیشنهاد و قرارداد عالی را ارائه کنیم؟

به عنوان یک فریلنسرنمی‌توانید بدون تلاش چیزی را به دست بیاورید. مگر اینکه خیلی خیلی خوش‌شانس باشید. وقتی فرصتی پیش می‌آید باید بتوانید خودتان را به بهترین فرد برای استفاده از آن فرصت تبدیل کنید. حتی اگر با سایر فریلنسرها رابطه خوبی داشته باشید، آنها برای انجام بهترین کار با شما رقابت خواهند کرد. کمی درباره مشتریان‌تان و دغدغه‌هایشان جستجو کنید. کشف کنید که آنها با چه چالش‌هایی روبرو هستند و فکر کنید که چگونه می‌توانید به آنها کمک کنید. سپس پیشنهادتان را به آنها ارائه کنید. اینگونه یک رابطه خوب و اعتماد ساخته می‌شود.یک پیشنهاد خوب منجر به یک کار خوب می‌شود. کمی هم درباره نحوه نوشتن یک پیشنهاد خوب تحقیق کنید.

کتاب پرفروش در ارتباط با روابط عمومی و اعتمادسازی

بیانیه‎ای صریح در باب روابط عمومی

Straight Talk About Public Relations

نوشته: رابرت وین

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 200 صفحه

خلاصه کتاب بیانیه‎ای صریح در باب روابط عمومی

۸-‌ با اصول و قوانین فریلنسری آشنا شوید.

اگر مشتریان از شما بپرسند که نحوه کارتان چگونه است چه جوابی دارید بدهید؟ از همین حالا روی مدیریت کردن زمان تحویل کارهایتان، بازنگری‌ها، صورتحساب‌ها و غیره کار کنید. پیشاپیش همه جزئیات مربوط به این موارد را تهیه کنید و انتظارات‌تان را با انتظارات مشتریان هم‌سو کنید.

باید سه اولویت اصلی برای هر پروژه را تعیین کنید و طبق آنها عمل کنید. یکی از مهم‌ترین کارهای یک فریلنسر مدیریت زمانش است تا بدون آسیب رساندن به زندگی شخصی‌اش کارهایش را به انجام برساند. خودانضباطی یعنی استرس کمتر و زمان بیشتر برای خودتان.


بیشتر بخوانید: چگونه عملکرد و کارایی تیم‌مان را بالا ببریم؟


۹-‌ هوای جیب‌تان را داشته باشید.

وقتی فریلنسر هستید دیگر ماه به ماه حقوق ثابتی به حساب‌تان واریز نمی‌شود. آماده بالا و پایین‌هایی در میزان حقوق دریافتی‌تان باشید و طبق آن برنامه‌ریزی کنید. به عنوان یک فریلنسر مدیریت پول‌تان اهمیت بسیاری دارد.هیچ تضمینی برای وضعیت مالی‌مان وجود ندارد اما می‌توانیدبا برنامه‌ریزی، مدیریت و رعایت این اصول وضعیت بهتری را برای خودتان رقم بزنید.

بیشتر شکست بخورید

Fail More

نوشته: بیل وودیت

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 208 صفحه

خلاصه کتاب بیشتر شکست بخورید

۱۰-‌ از کجا بفهمیم رو به جلو حرکت می‌کنیم؟

چه موقع در حال پیشروی هستید؟ از روی قاعده هشتاد بیست می‌توانید بفهمید که چگونه می‌توانید به مرحله بالاتری از فریلنسری بروید، مشتریان بیشتری جذب کنید، قیمت بالاتری پیشنهاد دهید و تمرکزتان را افزایش دهید. «قاعده هشتاد بیست»، قاعده‌ای کاربردی برای اهالی کسب‌وکار است. بیست درصد کارهایی که انجام می‌دهید باید هشتاد درصد از درآمدتان را تشکیل دهند و هشتاد درصد کاری که انجام می‌دهید باید درآمد کافی به عنوان یک شغل را داشته باشد. آیا از کاری که انجام می‌دهید لذت می‌برید؟ آنقدری که باید درآمد دارید؟ اگر اینطور نیست به یک بازنگری در فعالیت‌هایتان نیاز دارید.»


بیشتر بخوانید: شش مهارت رهبران موفق


اگر می‌خواهید به عنوان یک فریلنسر، مهارت‌ها و دانش‌تان را توسعه دهید تا در جهان دورکاری امروز بهتر دیده شوید و شانس بیشتری برای موفقیت داشته باشید، خلاصه برترین کتاب‌های توسعه فردی و شغلی جهان به شما کمک می‌کند تا با این مهارت‌ها و پرورش آنها در خودتان آشنا شوید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله هست. بگذارید خلاصه کتابهای کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید