چگونه رفاه کارمندان خود را در اولویت قرار دهیم


 

با توجه به نزدیک شدن به پایان بیماری همه گیر کرونا، اکثر کارمندان آماده نیستند که بصورت تمام وقت کار کنند.  بر اساس تحقیقات انجام شده توسط موسسه ادلمن دیتا اینتلیجنت (Edelman Data x Intelligence)، هفتاد و سه درصد مردم تمایل به دورکاری دارند.  برخی از افراد تمایل دارند کلا دورکار شوند و برخی دیگر به دنبال ترکیبی از دور کاری و حضور در محل کار هستند.  در هر صورت، هر دو گروه در حال بررسی مجدد چگونگی تأثیر کار بر رفاه زندگی خود هستند.

کارمندان به تنهایی نمی توانند به این مهم دست یابند.  شرکت ها، مدیران عاملان، مدیران اجرایی نیز لازم است به دنبال سیستم هایی برای بهبود رفاه کارگران در جهانی پس از همه گیری  این بیماری باشند.


بیشتر بخوانید: مقاله شش روش برای افزایش بهره‌وری اینفلوئنسرها


مدیران خوب در پنج زمینه از زندگی فردی افرادشان سرمایه گذاری می کنند: انتظارات، رشد فردی، نقاط قوت، نظرات و هدف‌های آنها.  هارتر دانشمند ارشد مدیریت و رفاه در گالوپ است.  در اینجا مواردی آمده است که وی برای تقویت رفاه تیمتان به شما توصیه می کند:

1- انتظارات اساسی کارمندان خود را برآورده کنید.مردم از کارفرمایان حداقل انتظار دو چیز دارند:الف) نقشی کاملاً مشخص که آنها بدانند چه کاری باید انجام دهند و چه اهدافی را باید برآورده کنند، ب) ابزارهای مناسب برای انجام کار آنها  چه نرم افزار مدیریت پروژه باشد، چه اینترنت پرسرعت یا صندلی راحت اداری.

تهیه ابزار مناسب برای تیم قسمت ساده ای است.  بیشتر مدیران با روند بی پایان تعیین انتظارات روشن در محل کار دست و پنجه نرم می کنند. هارتر می گوید: فقط حدود نیمی از مردم در سطح جهانی می دانند که از آنها چه انتظاراتی در کار وجود دارد.  وی گفته است: بنابراین در بسیاری از سازمان‌ها یک شکاف بزرگ وجود دارد.  وقتی مردم بدانند چه کارهایی باید انجام دهند و چرا؛ و در واقع در تعیین اهداف خود دخالت داشته باشند، شما مسیری طولانی به سمت اهدافتان را طی کرده‌اید.

رهبری کردن مهربانانه

Leading with Kindness

نوشته: دکتر ویلیام اف بیکر

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 256 صفحه

خلاصه کتاب رهبری کردن مهربانانه

2- نقاط قوت هر یک از اعضای تیم را در مد نظر قرار دهید.در محل کار، همه دارای استعدادی هستند.  این استعداد می‌تواند استعداد انجام برنامه‌ریزی، سازماندهی ، سخنرانی عمومی یا انواع نقاط قوت در محل کار باشد.  مهم نیست که یک شخص در چه چیزی برتری دارد، مهم است که مدیران بتوانند این توانایی را به عنوان بخشی از ویژگی خاص او در نظر بگیرند.  زیرا بیش از هر چیز، کارمندان می خواهند از استعدادهای ذاتی خود برای ایجاد تغییر استفاده کنند. هارتر می گوید: همه مجبورند کارهایی در محل کار خود انجام دهند که دوست ندارند؛اما شما به تعداد زیادی از افراد نیاز دارید که بهترین کار را انجام دهند. همانطور که سازمان شما به مرور رشد می کند، خواهید فهمید که افراد می توانند به طور مداوم بیشتر از آنچه قادر هستند، انجام دهند و کارهایی را انجام می دهند که تخصص فرد دیگری نیست.

تیم‌های پیشگام

Primal Teams

نوشته: جکی بارتا

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 240 صفحه

خلاصه کتاب تیم‌های پیشگام

آیا شما نقاط قوت تیم خود را می دانید؟  در غیر این صورت، کتاب استرتگث فایندر (StrengthsFinder 2.0) را بخوانید که شامل بینش‌هایی به دست آمده از موسسه گالوپ و نوشته نویسنده دان کلیفتون و تام راث پدران روانشناسی نقاط قوت هستند.  کتاب را با تیم خود به اشتراک بگذارید و آنها را تشویق به ارزیابی کنید.  نقاط قوت آنها هرچه باشد ، از آنها برای دستیابی به اهداف شرکت و ارتقاسطح رفاه تیم استفاده کنید.

3- به افراد خود کمک کنید تا نقاط قوت خود را توسعه دهند.هنگامی که نقاط قوت تیم خود را شناختید، به آنها کمک کنید تا این مهارت ها را گسترش دهند.  برای شروع ، هارتر توصیه می‌کند هر هفته با هر یک از اعضای تیم گفتگوی معناداری داشته باشید.  در طول این گفتگوها ، در مورد پروژه هایی که در حال انجامش هستند ، نحوه استفاده از نقاط قوت و اتفاقات زندگی شخصی شان، اطلاعات کسب کنید.

بعد از مدتی ، شما به آرامی با کارمندانتان رابطه برقرار خواهید کرد.  آنها به اندازه کافی به شما اعتماد کرده و بازخوردها را می‌پذیرند، به ویژه هنگامی که کار آنها انتظارات شما را برآورده نمی کند  و البته، شما این فرصت را دارید که موفقیت‌های آنها را جشن بگیرید.


بیشتر بخوانید: مقاله اعتمادسازی چگونه باعث بهبود عملکرد شغلی می‌شود؟


4- به تیم خود گوش فرا دهید.با دادن احساس استقلال و نفوذ به دل کارمندانتن  می توانید رفاه حال خود را بهبود بخشید.  به نظر می رسد که این یک کار بزرگ است، اما لازم نیست چنین باشد.  گوش دادن ساده به کارمندان کمک زیادی به آنها می کند تا احساس احترام و درک کنند.هارتر می‌گوید: مردم به طور طبیعی به اشتباه فکر می کنند باید اینکار را به نمایندگی از کسی انجام دهنداما شما می توانید فقط با نشستن با مردم و دریافت دیدگاه آنها این کار را انجام دهید.  این خیلی سخت نیست.


بیشتر بخوانید: مقاله چرا بودن مهم تر از انجام دادن است؟


5 - به مردم نشان دهید که چگونه کار آنها مأموریت شرکت را تقویت می کند.آیا تیم شما تأثیر واقعی کار خود را می داند؟  یا آیا آنها به راحتی لیستی از کارها و برنامه‌های روزمره را مشاهده می‌کنند؟  در این صورت ، به اعضای تیم کمک کنید تا کار خود را با هدف شرکت مرتبط کنند.  یک مدیر خوب می تواند توضیح دهد که چگونه کار فردی تیم ، بخشی ازکار شرکت و در نهایت کل شرکت را تقویت می کند.هارتر می گوید: این کار با سازمانی شروع می شود که مأموریت یا هدفی کاملاً واضح و روشن را می تواند از بالاسری خود به خاطر بسپارد.

اگر می‌خواهید مدیر و رهبر تاثیرگذارتری برای کارکنان‌تان باشید و کسب‌ وکارتان را به سطح بالاتری برسانید، می‌توانید جدیدترین خلاصه کتاب های مهارت های رهبری را در سایت و اپلیکیشن کتابکت بخوانید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله هست. بگذارید خلاصه کتابهای کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

 

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید