چگونه خلاقیت و نوآوری داشته باشیم؟


 

اول از همه، ببینم تعریف خلاقیت و نوآوری چیست. خلاقیت، جوهرة اصلی خلق یک چیز جدید است؛ خواه ایده، مفهوم یا روش جدیدی باشد. نوآوری، استفاده از خلاقیت برای افزایش عملکرد فرد، فرایند، تیم یا سازمان است.

کسب‌وکارها با تغییراتی مواجه شده‌اند که تاکنون مثل آن نبوده است. خلاقیت و نوآوری راه‌حل‌های اصلی برون رفت از این تغییرات است، به ویژه هنگام تدوین یک استراتژی، طراحی محصولات و خدمات جدید و غیره باید از روش‌های خلاقانه برای حل مشکلات و تصمیم‌گیری‌ها استفاده کرد.

«نوآوری» بحث داغ این روزهاست. کسب‌وکارها نیاز بیشتری به آن پیدا کرده‌اند، آژانس‌های تبلیغی بیشتری در این باره ایجاد شده‌ است و کتاب‌ها و مقالات بسیاری دربارة اینکه «چگونه نوآوری داشته باشیم؟» نوشته شده است.

کتاب پرفروش در ارتباط با رشد فردی

تفکر چالش‌برانگیز

Unsafe Thinking

نوشته: یونا ساش

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 256 صفحه

خلاصه کتاب تفکر چالش‌برانگیز

نوآوری داشتن یعنی به طور آگاهانه از «شیوه‌ای که کارها انجام می‌شوند» به «شیوه‌ای که باید انجام شوند» تغییر کنیم. اولین مرحله، یک رهایی آگاهانه از عادت‌ها، افکار، توقعات، فرضیات و باورهای نهادینه شده‌مان است تا «ندانستن»مان را بپذیریم.

خوشبختانه، این بهم ریختگی عصبی دوام ندارد.  همین که با آشفتگی مواجه شدید، به طور طبیعی معنایی در آن می‌یابیم و لحظات «آها»یی از آن سر برمی‌آورند که دوست داریم تجربه کنیم. این سفر از آشفتگی تا موفقیت، دوره‌ای پر استرس (آنقدری که به شما انگیزه بدهد و آماده شوید)، سرشار از عدم قطعیت و غیرقابل پیش‌بینی است. هیچ مسیر روشن رو به جلویی وجود ندارد، تا حدی که باید با آزمون و خطا پیش برویم.  این دوره‌ای است که یاد می‌گیریم همزمان که به جلو حرکت کنیم، نیازمند یک چرخه یادگیری سریع و روشنی هستیم که ما را ترغیب به تجربه کردن و انجام ریسک‌های هوشمندانه می‌کند.

کتاب پرفروش در ارتباط با رشد فردی

کارها را جور دیگری انجام دهید

Shift the Work

نوشته: جو مچلینسکی

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 262 صفحه

خلاصه کتاب کارها را جور دیگری انجام دهید

موفقیت‌ها شما را از آشفتگی خارج و در پیچیدگی‌ها وارد می‌کنند. در میانه راه قرار دارید اما هنوز کنترلی بر اوضاع ندارید.  پیچیدگی، تخیل را می‌طلبد که شما را فراتر از خلاقیت برده و وارد مرحلة اسرار می‌کند. مرحلة اسرار ما را قادر می‌سازد تا «چیزهایی را کشف کنیم که کنجکاوی‌مان را برمی‌انگیزد اما درک کاملی از آنها نداریم.» در لحظات دشوار و پیچیده و لحظات آها، اطلاعات نامربوط را کنار گذاشته و ایده‌ها را با هم مرتبط می‌کنند تا سیستمی تحقیقی را شکل داده و ما را به پیش براند. به این ترتیب، تازگی‌ها و نوآوری‌ها به شکل‌های مختلفی از امکانپذیری‌ها در می‌آید.

کتاب پرفروش در ارتباط با رشد فردی

همه چیز کار نیست؛ کارکنان هم مهم هستند

It’s Never Just Business

نوشته: جی اسکات

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 226 صفحه

خلاصه کتاب همه چیز کار نیست؛ کارکنان هم مهم هستند

از تمام حدس‌ و گمان‌مان برای به نتیجة منطقی رساندن این امکانپذیری‌ها استفاده می‌کنیم، یکی دو موردشان را انتخاب می‌کنیم و از تمام دانش‌مان، راهکارهایمان، تکنولوژی‌ و غیره استفاده می‌کنیم تا آنها را درک کنیم. اینگونه یک چیز تخیلی را واقعیت می‌بخشیم و آن را به صورت محصول، خدمات، برنامه و هنر به نمایش می‌گذاریم. این «به نمایش گذاشتن» همان مرحله‌ای است که آن را نوآوری می‌نامیم. نوآوری بدون سفری از آشفتگی و مرحلة اسرار اغلب اوقات نوآوری جزئی است. نوآوری تکاملی نوآوری‌ای است که ناشی از یک چرخة کامل باشد یک تحول است که ما را به خلاقانه‌ترین بخش‌های ذهن‌مان می‌برد و چیزهای بسیار چشمگیر و متفاوت از آنجایی که هستیم را به وجود می‌آورد.

چگونه نوآوری را هدایت کنیم؟

محیطی از تخیل، اکتشاف، ریسک‌های حساب شده و چه می‌شد اگرها را ایجاد کنید. به افراد زمانی برای فکر کردن، ابزارهایی برای ور رفتن و هم‌تیمی‌هایی برای بازی کردن بدهید. به مرور زمان منابع اصلی و هزینة نوآوری افزایش می‌یابد. منابعی که برای نوآوری اولیه، به هم ریختگی عصبی، آشفتگی، موفقیت و تخیل ضروری هستند، عمدتا حمایت عاطفی و روانی هستند. هیچ رهبری نمی‌تواند این هزینه‌های نامحسوس را برای آینده غیرقابل پیش‌بینی نادیده بگیرد.

کتاب پرفروش در ارتباط با رشد فردی

طرزفکر دگرگون‌ساز

The Changemaker Mindset

نوشته: ایلجا گرزکوویتز

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 204 صفحه

خلاصه کتاب طرزفکر دگرگون‌ساز

وقتی اوضاع از کنترل خارج می‌شود، آرامش خودتان را حفظ کنید، این بخشی از فرایند است و گریزی از آن نیست. افراد را روی کار کردن روی «ایده‌های احمقانه‌»شان و به نتیجه منطقی رساندن آنها متمرکز نگه دارید.

چرخة نوآوری را در توسعة رهبری‌تان به کار ببندید. این شد فکر حسابی!

دسته‌بندی: نوآوری

تگ‌ها: نوآوری، ایده‌پردازی، خلاقیت، امنیت روانی کارکنان، انگیزه‌بخشی، ایجاد اشتیاق کاری

 

 

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید