چگونه از اینستاگرام برای رشد کسب‌وکارم استفاده کنم؟


کسب‌وکارها امروزه بیش از هر زمان دیگری از اینستاگرام استفاده می‌کنند. اکنون بیش از بیست و پنج میلیون کسب‌وکار از سرتاسر جهان در اینستاگرام فعالیت می‌کنند که اکثر آنها کسب‌وکارهای کوچک هستند. استفاده از اینستاگرام برای جذب مخاطبان بیشتر و ارتباط با مشتریان‌تان یک ضرورت است. اینستاگرام با دارا بودن بیش از یک میلیارد کاربر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان است.

هزینه‌ای که در اینستاگرام برای بازاریابی و تبلیغ محصولات و خدمات‌تان صرف می‌کنید، بسیار کمتر از شکل‌های سنتی تبلیغات است. علاوه بر این، یکی از ابزارهای قدرتمند برای گسترش آگاهی از برندتان است. در حقیقت، نود درصد کاربران اینستاگرام حداقل یک کسب‌وکار را فالو می‌کنن.


بیشتر بخوانید: مقاله چگونه شغل‌مان را با تعریف شخصی‌مان از موفقیت هم‌سو کنیم؟


اما استفاده از اینستاگرام برای اهداف شغلی متفاوت از استفاده شخصی از آن است. در این مقاله، به بررسی شیوه‌های استفاده از قدرت اینستاگرام برای نیازهای شغلی می‌پردازیم.

۱-‌ با محتوایتان ارزش خلق کنید.

اولین و مهم‌ترین نکته  این است که اینستاگرام یک پلتفرم بصری است. برای جذب مخاطب باید زمانی را صرف کرده و محتوای باکیفیت و پرمغز تولید کنید. اینستاگرام با پشت سر گذاشتن توئیتر و فیس‌بوک، بالاترین نرخ مشارکت را دارد، پس ضروری است که محتوای ارزشمند تولید کرده و مخاطبان را جذب کنید تا وارد تعامل با کسب‌وکارتان شود.

لزوما نباید تصویری از محصول یا خدمات‌تان منتشر کنید تا فروش‌تان را افزایش دهید. حتی گاهی اوقات بهتر است این کار را انجام ندهید. ارائة محتواهای کاربردی انتخاب بهتری است. حتی برخی از برندها با منتشر کردن محتواهای جالب و خنده‌دار یا تصاویر تماشایی توانسته‌اند به موفقیت برسند.

در نهایت باید با آزمون و خطا پیش بروید تا ببینید چه نوع محتوایی مناسب کسب‌وکارتان است. فقط آنچه باید در ذهن داشته باشید این است که برندها باید ارزشی به جامعة اینستاگرام اضافه کنند نه اینکه صرفا برای تبلیغ از آن استفاده کنند.

برندی با نام بی‌نظیر بسازید

Brand New Name

نوشته: جرمی میلر

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: ۲۴۰ صفحه

خلاصه کتاب برندی با نام بی‌نظیر بسازید

۲-‌ از دور خارج نشوید.

هر پست اینستاگرامی‌تان به منزلة یک صفحه از وبسایت کسب‌وکارتان است، همزمان که هر پست باید به نوبة خودش خوب باشد اما برای به دست آوردن وفاداری مخاطبان باید یک مضمون منسجمی را ایجاد کند.

لازم به ذکر است که «مضمون» همه چیز از هشتگ، کپشن و استوری را شامل می‌شود. هر چه پست‌های خاص‌تر و منسجم‌تر منتشر کنید احتمال اینکه مخاطبان واقعی‌تر را جذب کنید بیشتر می‌شود.

شاید فکر کنید برای جذب مخاطبان بیشتر، موضوعات مختلفی را امتحان کنید اما هر چه روی موضوع خاص‌تری تمرکز کنید، به شما کمک می‌کنید روابط قدرتمندتر و خالص‌تری ایجاد کنید.

وفاداری دیوانه‌وار مشتریان

Irrational Loyalty

نوشته: دب گابور

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 170 صفحه

خلاصه کتاب وفاداری دیوانه‌وار مشتریان

۳-‌ با مخاطبان‌تان تعامل کنید.

تعامل با مخاطبان‌تان به آنها احساس مهم بودن می‌دهد و در نهایت، با کسب‌وکارتان ارتباط بهتری می‌گیرند.

به شیوه‌های مختلفی می‌توانید با مخاطبان‌تان تعامل کنید: به کامنت‌هایشان پاسخ دهید، در بحث‌ها شرکت کنید، در رقابت‌ها شرکت کنید، از قابلیت نظرسنجی استوری اینستاگرام استفاده کنید و اگر فالوئرهایتان چیزی مرتبط با برندتان را پست کردند در استوری‌هایتان از آنها قدردانی کنید

تعامل هفت مرحله‌ای

The Seventh Level

نوشته: آماندا اسلاوین

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 252 صفحه

خلاصه کتاب تعامل هفت مرحله‌ای

کار شگفت‌انگیز دیگر برای تعامل با مخاطبان‌تان این است که از آنها بخواهید دوستان‌شان را تگ کنند. یک برند بستنی، با گذاشتن تصویری از بستنی‌های خود و نوشتن کپشن «بستنی با دوستان بیشتر می‌چسبه!» از فالوئرهایش خواست تا دوستان‌شان را دوست دارند با آنها بستنی بخورند تگ کنند. «دوستانت را تگ کن» یک استراتژی ساده اما کارآمد برای افزایش فالوئرهایتان است.

برندها با تگ کردن برندگان در پست‌های بعدی‌شان، سایر فالوئرهای را ترغیب به مشارکت در آینده می‌کنند


بیشتر بخوانید: مقاله چگونه مهارت های نرم‌مان را توسعه دهیم؟


۴-‌ از اینفلوئنسر مارکتینگ‌ها غافل نشوید.

حتما تاکنون متوجه حضور رو به رشد اینفلوئنسرها در اینستاگرام شده‌اید. اتفاق خوبی است. استفاده از قدرت تاثیر یک اینفلوئنسر که به عنوان مرجع اطلاعات معتبر مورداعتماد مخاطبانش است، می‌توانید آگاهی درباره برندتان و فروش را افزایش دهید.

یکی از تحقیقات نشان می‌دهد که هشتاد و دو درصد کاربران احتمالا از پیشنهادهای اینفلوئنسرها استقبال می‌کنند. این رقم بسیار بالاتری نسبت به افراد معمولی مثل دوستان یا اعضای خانواده است.

شما می‌توانید بودجه و منابع‌تان را صرف بازاریابی ‌‌های سنتی کنید اما ایجاد یک کمپین بازاریابی هدفمندتر و مؤثرتر از طریق اینفلوئنسر مارکترها کار آسان‌تری است. با شناسایی اینفلوئنسرهای مناسب برای محصولات و خدمات‌تان به احتمال بیشتری فالوئرهایی را جذب خواهید کرد که به راستی از محصولات و خدمات‌تان لذت می‌برند و از آنها حمایت می‌کنند

.

مهارت قطعی کردن فروش

Inked

نوشته: جب بلونت

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 336 صفحه

خلاصه کتاب مهارت قطعی کردن فروش

۵-‌ کمپین‌های تبلیغاتی در اینستاگرام اجرا کنید.

به دو دلیل می‌توانید از کمپین‌های تبلیغاتی اینستاگرام استفاده کنید: یک، برای افزایش آگاهی نسبت به برندتان و دو، برای افزایش فروش.

بهتر است هنگام اجرای مؤثر یک کمپین تبلیغاتی روی یکی از این اهداف تمرکز کنید. تبلیغ اینستاگرامی که با هدف فروش انجام می‌شود بسیار متفاوت از تبلیغی است که به منظور جذب فالوئر انجام می‌شود.


بیشتر بخوانید: مقاله از این تکنیک‌ها برای فروش استفاده نکنید


برای اجرای مؤثر یک کمپین باید قبل از شروع تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه چیزی به دست بیاورید. وقتی هدف‌تان را انتخاب کردید، باید تبلیغات خلاقانه‌ای ترتیب دهید. همانطور که در مورد اول توضیح دادیم، برای موفقیت کمپین‌تان به محتوای بصری باکیفیت و ارزشمند نیاز خواهید داشت. به کمپین‌های تبلیغاتی دیگران نگاهی بندازید تا متوجه شوید چگونه باید از آنها ایده بگیرید.

اگر می‌خواهید کسب‌وکارتان بیشتر و بهتر دیده شود، می‌توانید جدیدترین خلاصه کتاب های توسعه مهارت های بازاریابی را سایت و اپلیکیشن کتابکت بخوانید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله هست. بگذارید خلاصه کتابهای کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

 

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید