چرا کمالگرایی سم است؟


آیا تاکنون آگهی شغلي‌ای را خوانده‌اید که به یک کمال‌گرا نیاز داشته باشد؟ شرکت‌ها قطعا فرد پرتلاشی را می‌خواهند که به بهترین نحو کارشان را انجام دهد اما اگر به دنبال گمال‌گرایی باشند متاسفانه، ریسک هرگز به سرانجام رساندن کار را به جان می‌خرند.

کمال‌گرایی از آن خصلت‌های موذیانه است که هم می‌تواند شما را مجدانه به سوی اقدامات اساسی سوق دهد و هم می‌تواند توانایی‌تان را برای انجام حتی ساده‌ترین کارها فلج کند. آنهایی که با کمال‌گرایی دست به گریبان هستند اغلب مشکلات خارج از کنترلی دارند. ترس ریشه‌ای و عمیقی از شکست در وجود آنها نهفته است. کمال‌گرایان افراطی در مواجهه با منطق بر این باورند که اگر به هر «چه می‌شود اگر»ی اهمیت بدهند، مطمئنا هر کاری را که جلویشان بگذارند را به راحتی آب‌خوردن انجام می‌دهند. یا آنقدر زمان صرف برنامه‌ریزی و تحقیق می‌کنند که هرگز کاری را در موعدش آغاز نمی‌کنند.

 

کتاب پرفروش در ارتباط با غلبه بر کمال گرایی

روحیه مهمان نوازی

The Spirit of Hospitality

نوشته: لری استوارت

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 230 صفحه

خلاصه کتاب روحیه مهمان نوازی

غلبه بر کمال گرایی

در ادامه ترفندهایی را معرفی می‌کنیم که بتوانید تمایل‌تان به کمالگرایی را به سوی جایگزین‌های بهتری هدایت کنید.

پذیرفتن نتیجه

اگر هنگام تحویل کاری با این احساس دست و پنجه نرم می‌کنید که کیفیت آن کمتر از صددرصد است، فهرستی از بدترین سناریوهایی که ممکن است پیش آید بنویسید. آیا کارتان را از دست خواهید داد؟ آیا آبرویتان می‌رود؟ ورشکست می‌شوید؟ احتمالا خیر. اما آیا چنین نشخوارها ذهني شما را از انجام پروژه‌های مهم دیگر باز نمی‌دارد؟ دقیقا. این تعلل ترسناک و وسواسی می‌تواند زمین‌گیرتان کند.

تغییر طرز فکر

جنبه مثبت کمالگرایی این است که دارای انگیزه و سطحی از توجه دقیق هستید که بسیاری از افراد فاقد آن هستند. اما مشکل اینجاست که آنقدر درگیر جزئیات می‌شوید که عاجز از درک آن کاری می‌شوید که می‌خواهید انجام دهید. به این درک برسید که کمال‌گرایی نه یک کلمه کثیف و نه یک نگرش ارزشمند است.

فداکاری در مقایسه با وسواس فکری

کارآفرینان، به خصوص تازه کارهایشان، تمایل عمیقی به عرضه محصولات و خدمات‌شان به جهان طبق ایده‌آل‌های خودشان دارند. این نوع نگرش و فداکاری احتمالا آنها را به این مسیر آورده است. این یک موهبت است. اما چیزهای خوب و بد را با هم قاطی نکنید. وقف کردن و اهدا کردن مساوی وسواس و نشخوار فکری نیست.

انتقال خردمندانه انرژی

انجام دادنِ کارِ درست اغلب بهتر از انجام دادنِ درستِ کار است. جدای از اینها، اگر کارهایتان هرگز به منصه ظهور نرسند، آن وقت کمالگرا بودن به چه درد می‌خورد؟ چه کارهای دیگری نیازمند توجه و رسیدگی‌تان هستند هنگامی که تمام فکر و ذکرتان مشغول انجام کاری بود که باید چند روز قبل تمام می‌شد؟

دست از کنترل بردارید

یک استراتژی برای بهبود کمال‌گرایی کنارگذاشتن کارهایی است که یک زمانی شما را از کار انداخته‌اند. اگر از قبل تیمی برای جایگزیني دارید، یک انتقال آرام خواهید داشت. چون آنها را به این دلیل استخدام کرده‌اید که دارای مهارت‌ها و دانش لازم برای کمک به موفقیت تیم‌تان هستند. بگذارید کارشان را انجام دهند اما آگاه باشید که اشتباهات اجتناب‌ناپذیرند.

 

کتاب پرفروش در ارتباط با غلبه بر کمال گرایی

کنار گذاشتن آموخته های قدیمی (نایادگیری)

Unlearn

نوشته: بری او ریلی

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 240 صفحه

خلاصه کتاب کنار گذاشتن آموخته های قدیمی

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید