مزایا و معایب فریلنسری


امروزه به لطف تکنولوژی‌های پیشرفته و اینترنت هر کسی در هر نقطه از جهان می‌تواند کار کند و خدمات آنلاینی را ارائه کند. افزایش محبوبیت دورکاری و فریلنسری افراد بسیاری را ترغیب به ترک شغل‌ و آغاز کار با اینترنت و پول درآوردن از آن کرده است. اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که فریلنسری چه مزایا و معایبی دارد؟ آیا فریلنسر شدن اینقدر ارزشمند است؟ آنها در این مسیر با چه مسائلی روبرو می‌شوند؟ و مهم‌تر از همه، چگونه موفق شویم؟


بیشتر بخوانید: شش روش ساده برای افزایش بهره وری فریلنسرها


در این مقاله می‌خواهیم پشت صحنه فریلنسری را به شما نشان دهیم، پاسخ‌های این سؤالات را بیابیم تا بتوانید تصمیم بهتری برای ورود به فریلنسری بگیرید. فریلنسری مزایای بسیاری برایتان به همراه دارد که هرگز آنها در مشاغل اداری و پشت‌ میز نشینی تجربه نمی‌کنید.


بیشتر بخوانید: چگونه تصمیم‌های بهتری بگیریم؟


مزایای فریلنسری

حجم کاری

در محیط کاری شما موظف به انجام کارهای محوله به شیوه تعیین شده هستید. اما در مقابل در فریلنسری این فرصت را دارید که با سرعت خودتان و با توجه به میزان کار مورد نیاز خودتان کار کنید.

اضطراب و بیماری

به طور معمول افرادی که از خانه کار می‌کنند کمتر بیمار می‌شوند و استرس‌های غیرقابل کنترل کمتری را تجربه می‌کنند.

زمان‌بندی

اگر ساعات کاری ثابت امان‌تان را بریده است، فریلنسر شدن شاید بهترین انتخاب برایتان باشد. اینگونه می‌توانید زمان‌بندی دلخواه‌تان را ایجاد و آن را مدیریت کنید.

اوقات فراغت

یک کارمند اداری به طور معمول هشت ساعت را در اداره سپری می‌کند و ساعاتی را هم در مسیر سپری می‌کند. با فریلنسری می‌توانید حجم زیادی زمان را ذخیره و آن را صرف کار موردعلاقه‌تان کنید.

رئیس ندارید

احتمالا وسوسه کننده‌ترین مزیت فریلنسری این است که هیچ رئیسی جز خودتان ندارید.

 

چند موضوع مهم و حساس

The Critical Few

نوشته: جان کتزنباخ

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 208 صفحه

خلاصه کتاب چند موضوع مهم و حساس

این مزایا ممکن است برای فریلنسری وسوسه‌تان کنید. اما عجله نکنید و از مشکلاتی که همواره همراه فریلنسری وجود دارند نیز باخبر شوید و سپس تصمیم بگیرید.


بیشتر بخوانید: چرا امروزه رشد فردی یک نیاز است؟


مشکلات فریلنسری

اول از همه، تغییر شغل اداری به دورکاری هرگز آسان نیست. زمان می‌برد تا دست‌تان بیاید که هر چیز چگونه کار می‌کند، اولین سفارش‌تان را بگیرید، اعتباری در حوزه خود پیدا کنید و مشتریان‌تان را افزایش دهید. عبور از این مراحل برای برخی از افراد ماه‌ها طول می‌کشد. هم‌چنین نیاز به ذکر است که مشاغل فریلنسری از ثبات کمتری نسبت به مشاغل اداری و کارمندی برخوردار هستند. اگر چند مشتری وفادار و پروژه‌های طولانی مدت نداشته باشید، پیش‌بینی درآمدتان کار دشواری خواهد بود.برعکس، وقتی کارمند هستید، حقوق‌تان مشخص است و دقیقا می‌دانید که چه زمانی و چقدر دریافت خواهید کرد.


بیشتر بخوانید: بیست راز ساده برای داشتن بهره‌وری


در مسیر فریلنسری با اینگونه مسائل روبرو خواهید شد اما وقتی بر بزرگترین چالش‌تان یعنی ساماندهی برنامه زمانی‌تان پیروز شوید، بیشتر مشکلات‌تان حل خواهد شد.اگرچه ممکن است خودانضباطی در نگاه اول کار آسانی بنظر برسد اما در واقع کار دشواری است. خصوصا زمانی که هیچ رئیسی دور و برتان نیست تا شما را تحت فشار قرار دهد.

 

دستورالعمل‌هایی برای یک مدیرعامل

The CEO Playbook

نوشته: دکتر نورا گانسکو

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 140 صفحه

خلاصه کتاب دستورالعم هایی برای یک مدیرعامل

خودانضباطی، مدیریت زمان، با انگیزه ماندن و مداومت از مهارت‌های ضروری برای هر فریلنسری هستند و فقدان آنها تقریبا برابر با ناکامی در فریلنسری است.تغییر از شغل کارمندی به فریلنسری مشکلات مختلفی را با خود به همراه می‌آورد اما با تلاش مستمر می‌توان بر هر چالشی غلبه کرد و موفق شد.


بیشتر بخوانید: راهنمای کامل خودانضباطی برای فریلنسرها


اگر فریلنسری را به عنوان شغل اصلی یا جانبی خود برگزیده‌اید، علاوه بر شغل و درآمد، قدم در مسیر رشد نیز گذاشته‌اید. چون برای یک فریلنسر موفق بودن و پول درآوردن ناگزیر از یادگیری مهارت‌های جدیدتری مثل مدیریت زمان، افزایش بهره‌وری، بهبود عملکرد و ... نیز هستید که اینها بر دیگر جنبه‌های زندگی‌تان نیز تاثیر خواهند گذاشت و منجر به رشد شما در کار و زندگی خواهد شد. خلاصه برترین کتاب های مهارت‌ های توسعه فردی و شغلی به شما کمک می‌کند این مهارت‌ها را در خود پرورش دهید و فریلنسری موفقی را تجربه کنید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله است. بگذارید خلاصه کتاب های کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید