شش مهارت‌ رهبران موفق


هر مجموعه و سازمانی برای ارتباط‌ داشتن با افراد و انگیزه‌بخشی به آنها و ایجاد اعتماد به مهارت‌های رهبری نیاز دارند. بحث‌های زیادی درباره مهارت‌های یک رهبر خوب وجود دارد. رهبران مختلف، مهارت‌ها و سبک‌های رهبری مختلفی دارند.

خواه بشود رهبری تیم را آموخت یا نشود اما شکی نیست که مجموعه‌ای از مهارت‌های اساسی وجود دارد که اکثر رهبران خوب آنها را دارا هستند. این مهارت‌ها را مثل هر مهارت دیگری می‌توان آموخت. در ادامه، مجموعه مهارت‌های رهبری مهم را معرفی می‌کنیم.


بیشتر بخوانید: رهبری تیم


مهارت های رهبران موفق

مهارت‌ تفکر استراتژیک

مهم‌ترین مهارتی که یک رهبر خوب نیاز دارد و دقیقا همان چیزی که او را از یک مدیر متمایز می‌کند توانایی تفکر استراتژیک است. که به زبان ساده، داشتن یک چشم‌انداز از جایی که می‌خواهید به آن برسید و تلاش برای رسیدن به آن است. بزرگترین متفکران استراتژیست تصویر بزرگ را می‌بینند و مسائل جانبی و جزئی حواس‌شان را پرت نمی‌کند. آنها تمام تصمیم‌هایشان را بر اساس پاسخ‌ خود به این سؤال می‌گیرند «آیا این کار ما را به آنچه می‌خواهیم نزدیک‌تر می‌کند؟»

داشتن یک چشم‌انداز صرفا داشتن یک ایده از جایی که می‌خواهید به آن برسید نیست. بلکه این ایده باید بر اساس شواهد و مدارک و جمع آوری اطلاعات و تحلیل آنها و همراه با شناخت بازار و مشتریان باشد تا به تصمیم‌هایتان اعتبار بخشد.

کتاب پرفروش در ارتباط با مدیریت و استراتژی

انجام استراتژیک کارها

Strategic Doing

نوشته: ادوراد موریسن

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 224 صفحه

خلاصه کتاب انجام استراتژیک کارها

مهارت برنامه‌ریزی و اجرا

به عنوان یک رهبر مهم است که خودانگیخته و منظم باشید تا به خوبی بتوانید برای سازمان خود برنامه‌ریزی کرده و برنامه‌های خود را اجرایی کنید. صرفا داشتن یک چشم‌انداز اگر برنامه‌ای برای عملی کردن آن و همینطور پیش‌بینی چالش‌های پیش‌رو نداشته باشید راه به جایی نمی‌برد.

کتاب پرفروش در ارتباط با حوزه رهبری

گرفتن تصمیم های بزرگ بهتر

Making Big Decisions Better

نوشته: تیم لوکو

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 72 صفحه

خلاصه کتاب گرفتن تصمیم های بزرگ بهتر

 


بیشتر بخوانید: چگونه مهارت‌های نرم‌مان را توسعه دهیم؟


مهارت‌ مدیریت افراد

اگر پیروانی وجود نداشته باشد رهبر بودن معنایی ندارد. از یک رهبر خوب انتظار می‌رود انگیزه‌بخش پیروانش باشد چه به صورت مستقیم یا با ایجاد یک فضای انگیزشی. یک رهبر خوب می‌تواند انجام برخی از کارها را به کارکنانش محول کند تا کارکنان با انجام درست آن بتوانند طعم مسؤلیت‌پذیری و رهبری کردن را تجربه کنند.

علاوه بر اینها، تیم در مسیر تحقق چشم‌انداز احتمالا با چالش‌ها و دشواری‌هایی مواجه می‌شود که رهبر با مدیریت خوب افراد می‌تواند تیم را دوباره به مسیر بازگرداند و روحیه کارکنانش را احیا کند.

 

کتاب پرفروش در ارتباط با مهارت رهبری

رهبر چاره‌محور

The Solutions Oriented Leader

نوشته: دکتر ریک گودمن

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 192 صفحه

خلاصه کتاب رهبر چاره‌محور

 

مهارت‌ مدیریت تغییر و نوآوری

اوضاع سازمان همیشه بر وفق مراد پیش نمی‌رود و تغییرات درون سازمانی و برون سازمانی یک امر بدیهی در هر مجموعه‌ و سازمانی است. اینجاست که نقش رهبر اهمیت می‌یابد تا تیم را در شرایط جدید از تنگناها عبور دهد و به سوی تحقق چشم‌اندازش هدایت کند. نوآوری یکی از مؤلفه‌های مهم مدیریت تغییر است. در شرایط تغییریافته نیاز به چیزهای جدیدتری احساس می‌شود. یک رهبر خبره با ابتکار عمل خود و مهم‌تر از آن تشویق کارکنانش به نوآوری به این نیازهای جدید پاسخ می‌دهد.

 

کتاب پرفروش در ارتباط با مهارت رهبری

ابرروندهای نامعلوم

Nonobvious Megatrends

نوشته: روهیت بهارگاوا

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 272 صفحه

خلاصه کتاب ابرروندهای نامعلوم

 

کتاب پرفروش در ارتباط با مهارت رهبری

رهبرانی که مقیاس‎ها را تغییر می‎دهند

Scaling Leadership

نوشته: رابرت جی. اندرسون

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 288 صفحه

خلاصه کتاب رهبرانی که مقیاس ها را تغییر می دهند

 

کتاب پرفروش در ارتباط با مهارت رهبری

رهبران پذیرنده تغییر

Leadershift

نوشته: جان. سی. ماکسول

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 288 صفحه

خلاصه کتاب رهبران پذیرنده تغییر

 

مهارت‌های ارتباطی

مهارتهای ارتباطی برای موفقیت همگان مهم اما برای رهبران ضروری‌ است. مشخصه اصلی رهبران بزرگ گوش دادن فعالانه و به دست آوردن اطلاعات از طریق سؤال پرسیدن است. مشخصه دیگر آنها اقتدارشان است که آنها را قادر می‌سازد حرف‌شان را نه با توسل به زور بلکه با قاطعیت به کرسی بنشانند. رهبران موفق ارتباط دوسویه و فعالانه با مخاطب‌شان برقرار می‌کنند و می‌دانند که باید بازخوردهای سازنده و نه مخرب به اعضای تیم‌شان بدهند تا در مسیر تحقق چشم‌انداز قرار بگیرند. این‌‌ مهارت‌ها از شما یک رهبر کاریزماتیک می‌سازد که کارکنان خودشان می‌خواهند از شما پیروی کنند.

مهارت متقاعدسازی و تاثیرگذاری

رهبران به ابزارهایی نیاز دارند تا به آنها کمک کنند تا نحوه رفتار دیگران را درک کرده تا تعامل مثبتی با آنها بتوانند برقرار کنند. با نشان‌ دادن مزایای چشم‌اندزتان آنها را ترغیب کنید در تحقق آن به شما کمک کنند. در مرحله اول، آشنایی با مهارت‌های نرم این کار را برای آنها آسان می‌کند و در ادامه، آشنایی و مطالعه بیشتر درباره تیپ‌های مختلف شخصیتی می‌تواند کمک زیادی بکند.

آنچه یک رهبر موفق را از دیگر رهبرها متمایز می‌کند، بینش و مهارت‌هایش است. با توجه به آشفتگی‌ها، نارضایتی‌ها و نتایج ضعیف شغلی‌ای که این روزها از هر گوشه می‌شنویم، چاره‌ای جز تغییر ذهنیت و یادگیری این مهارت‌ها نمانده است. هر چه دیرتر اقدام کنیم، هزینه بیشتری باید بپردازیم. کتابکت، مجموعه‌ای از خلاصه‌ کتاب‌های پرفروش جهان در زمینه مهارت‌های مدیریتی و مهارت‌های رهبری سازمانی گردآوری کرده که در زمان کوتاهی با راهکارهای اثبات‌شده مدیران و رهبران برتر جهان آشنا می‌شوید و می‌توانید از آنها برای بهبود و توسعه کسب‌وکارتان استفاده کنید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله هست. بگذارید خلاصه کتابهای کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید