شش روش برای افزایش بهره‌وری فریلنسرها


این روزها اکثر ما زمان زیادی را در خانه سپری می‌کنیم. هر جایی که فرصتی دست دهد، روی میز کار یا میز آشپزخانه فهرستی از کارهایی که باید انجام دهیم را تهیه می‌کنیم اما هنوز به نظم و ترتیبی برای انجام آنها نرسیده‌ایم. وظایف همان وظایف است اما محیط نه و این یک تحول ساده نیست.

کلید یک فریلنسر موفق بودن ایجاد فضایی است که بتوانید در آن روی کار در دست اجرای خود تمرکز کنید. چه برای اولین بار در حال دورکاری هستید یا محض تنوع این کار را انجام می‌دهید، این نکات می‌تواند برای ایجاد یک محیط کارآمد و بهره‌ورانه به شما کمک کند.


بیشتر بخوانید: چگونه فریلنسر شویم؟


روش های افزایش بهره وری فریلنسرها

طبق نیازهایتان فضایی را انتخاب کنید.

دورکاری مزایای بسیاری دارد اما برای همه افراد مناسب نیست. می‌خواهید موتور خلاقیت‌تان را به جریان بیندازید یا فقط مکان خلوتی را برای تایپ کردن می‌خواهید؟ بسته به پروژه، شاید یک روز خودتان را روی مبل و روز دیگر روی میز ناهارخوری بیابید. نحوه تقسیم روزتان را مشخص کنید. برای مثال، آیا هنگام صبح خلاق‌تر هستید؟ شاید این زمان را صرف نوشتن یا طوفان فکری برای پروژه‌تان کنید. بعدازظهر هم می‌تواند زمان خوبی برای استراحت روی مبل یا بررسی ایمیل‌هایتان باشد.

سروسامان بخشیدن به محیط اطراف‌تان

چه از دفتر کار، آشپزخانه یا اتاق پذیرایی کار کنید، اگر دور و برتان پر از «چیزهایی» باشد که کارهای خانه را به یادتان می‌آورد، چشمان‌تان به دنبال‌شان خواهند رفت و حواس‌تان را پرت خواهند کرد. هنگام دورکاری فضای مرتب و منظمی را فراهم کنید. اینگونه روی کارتان متمرکز خواهید بود و تجربه‌ مشابه‌تری به محیط کار را تجربه خواهید کرد.


بیشتر بخوانید: راهنمای کامل خودانضباطی برای فریلنسرها


‌برای روزتان آماده شوید.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند دورکاری یعنی با پیژامه در خانه باشید و تلویزیون هم برای خودش روشن باشد. اما اینگونه نیست. درست مانند یک محیط اداری باید هنگام کار از خانه خودتان را برای موفقیت آماده کنید. به گونه‌ای آماده شوید که انگار می‌خواهید به دفترتان بروید. یک آئین صبحگاهی لباس پوشیدن (اما نه لباس راحتی) برگزار کنید، چای یا قهوه صبحگاه‌تان را آماده کنید و هر کار دیگری که برای قرار گرفتن در ذهنیت درست نیاز دارید را انجام دهید. می‌توانید فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید نیز تهیه کنید تا شانس بهره‌وری‌تان را افزایش دهید.

 

کتاب پرفروش در ارتباط با بهره وری بالا

پیش به سوی بهره‌وری

Jumpstart Your Productivity

نوشته: شاون دویل

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 192 صفحه

خلاصه کتاب پیش به سوی بهره‌وری

چراغ‌ها را روشن کنید.

نور طبیعی که پنجره‌ها وارد می‌شود دوست داشتنی است اما انعکاسش روی صفحه لپ‌تاپ‌تان می‌تواند آزاردهنده باشد. اگر نور طبیعی اذیت‌تان نمی‌کند و منظره بیرونش حواس‌تان را پرت نمی‌کند که خوب است اما اگر اینطور نیست قیدش را بزنید و از نور لامپ‌ها استفاده کنید.

برنامه‌تان را بنویسید.

چه تمام وقت یا پاره وقت دورکاری می‌کنید باید برنامه روزانه‌ای برای خودتان بنویسید. زمان شروع کار، وقفه‌های میان روز و زمان پایان کارتان را مشخص کنید. این کار باعث می‌شود کارهایتان را بهتر پیگیری کنید.


بیشتر بخوانید: چگونه تصمیم‌های بهتری بگیریم؟


سری به بیرون بزنید.

اگرچه کار کردن از روی مبل دوست‌داشتنی بنظر می‌رسد اما گاهی لازم است از خانه خارج شوید. یک گردش ده دقیقه‌ای در اطراف خانه‌تان داشته باشید تا هم سرحال شوید و هم ایده‌های جدیدی در سرتان به جریان بیفتد. منظره جدیدتری می‌خواهید؟ به کافی‌شاپ یا کتابخانه محل‌تان بروید و چند ساعتی را آنجا کار کنید. اگر افراد دیگری را می‌شناسید که از خانه کار می‌کنند می‌توانید از آنها نیز دعوت کنید تا گروه‌های کاری غیررسمی را شکل دهید. این کار نه تنها تجربه کار در اداره را برایتان فراهم می‌کند بلکه می‌تواند جایگزینی برای گفتگوها و ارتباطات کاری شود.

 

کتاب پرفروش در ارتباط با بهره وری بالا

کارها را ساده کنید

Simplify Work

نوشته: جسی. دابلیو. نیوتن

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 174 صفحه

خلاصه کتاب کارها را ساده کنید

 

کتاب پرفروش در ارتباط با بهره وری بالا

انجام ندادن

Not Doing

نوشته: دیانا رنر

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 224 صفحه

خلاصه کتاب انجام ندادن

فریلنسری یا دورکاری نه تنها یک سبک جدید شغلی، بلکه یک سبک جدید زندگی است. باید با مزایا و معایب فریلنسری آشنا شوید چرا که در فریلنسری کارتان را به خانه می‌برید و گاهی مرز بین کار و زندگی‌تان به مویی بند است. اما شما می‌توانید با یادگیری مهارت‌های مدیریت زمان، خودانضباطی، بهره‌وری و بهبود عملکرد یک فریلنسری موفق را تجربه کنید. خلاصه کتاب‌های توسعه فردی و شغلی  کتابکت به شما کمک می‌کند با این مهارت‌ها آشنا شده و آنها را به کار ببندید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله هست. بگذارید خلاصه کتاب‌های کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید