راهنمای کامل خودانضباطی برای فریلنسرها


 

از میان تمام مهارت‌های ضروری که به عنوان یک فریلنسر برای موفق شدن نیاز دارید، خودانضباطی و نظم و ترتیب از بیشترین اهمیت برخوردارند. یکی از بزرگترین چالش‌هایی که فریلنسرها با آن روبرو هستند این است که به تنهایی باید به کار‌شان نظم دهند. اگر می‌خواهید به صورت فریلنسری کار کنید احتمالا با این مسئله روبرو خواهید شد. اما این مقاله به شما کمک می‌کند به بهترین نحو از پس آن بر بیایید.


بیشتر بخوانید: چگونه فریلنسر شویم؟


راهنمای ایجاد نظم بیشتر در فریلنسرها

برنامه‌تان را تنظیم کنید

فریلنسری برای افرادی که به کارهای اداری و صبح زود بیدارشدن‌ها و ساعات ثابت کاری عادت کرده‌اند طعم آزادی می‌دهد.

برنامه داشتن و زمان‌بندی شاید در ابتدا مهم به نظر نرسند و در نبود از آن سختگیری‌های اداری بخواهید تا لنگ ظهر بخوابید. شاید فکر کنید اگر از بعدازظهر هم کارتان را شروع کنید از پسش بر می‌آیید. اگرچه فریلنسری به شما آزادی می‌دهد اما به این معنی نیست که می‌توانید از داشتن یک برنامه غافل شوید. در واقع، داشتن برنامه یک ضرورت است. اگر ساعات مشخصی را برای کارتان تعیین کنید، سریع‌تر با الگوی کاری‌تان خو می‌گیرید و بهره‌وری بیشتری خواهید داشت.


بیشتر بخوانید: شش روش برای افزایش بهره‌وری فریلنسرها


وقفه‌هایی را در نظر بگیرید

باید ساعتی را به غذا و استراحت اختصاص دهید. هم‌چنین، داشتن چند وقفه کوتاه در طول روز باعث بالا رفتن بهره‌وری شما خواهد شد. اما اطمینان یابید که هر چیزی را برنامه‌ریزی کرده‌اید، حتی این وقفه‌ها را. اگر هر بار فکر کنید که فقط همین یک وقفه را دارم، تاثیر منفی روی بهره‌وری‌تان خواهد داشت. اما اگر وقفه‌های از قبل تعیین شده را به خاطر داشته باشید، انگیزه مضاعفی پیدا می‌کنید تا کارهایتان را سر زمان معین به پایان برسانید.

 

کتاب پرفروش در ارتباط با بهره وری بالا

راز رسیدن به بهره‌وری بالا

The Secret to Peak Productivity

نوشته: تامارا میلز

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 224 صفحه

خلاصه کتاب راز رسیدن به بهره‌وری بالا

چند کار را با هم دست نگیرید

برخی افراد با گوش دادن به موسیقی یا با تلویزیون روشن بهتر کار می‌کنند. اگرچه شاید این کار برایتان عادی به نظر برسد اما نتایج نشان می‌دهد که چنین رویکردی دشمن سرسخت بهره‌وری و کیفیت کارتان است.معمولا وقتی تمام حواس‌پرتی‌ها محدود می‌شوند افراد عملکرد بهتری دارند. هر چه کارتان را بهتر انجام دهید، نتایج دلنشین‌تری دریافت می‌کنید. دفعه بعدی که به سرتان زد تلویزیون را روشن کنید و کارتان را دست بگیرید، نقس عمیقی بکشید و بدون ایجاد حوس‌پرتی برای خودتان به کارتان برسید.

 

کتاب پرفروش در ارتباط با بهره وری بالا

زندگی با برنامه

Listful Living

نوشته: پائولا ریزو

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 207 صفحه

خلاصه کتاب زندگی با برنامه

بین پروژه‌ها جابجا شوید

اگر چند پروژه در دست انجام دارید اطمینان یابید که روزتان را به گونه‌ای تقسیم می‌کنید که زمانی را به هر یک اختصاص دهید. اغلب انجام یک کار در تمام طول روز زود خسته‌تان می‌کند. اما اگر برنامه‌ریزی کنید تا زمان‌های مشخصی را به کارهای متنوعی اختصاص دهید، بهره‌وری‌تان افزایش یافته و انجام هر کار آسان‌تر می‌شود. متاسفانه، همیشه امکان کار روی چندین پروژه در طول روز وجود ندارد. گاهی اوقات مجبورید فقط روی یک کار تمرکز کنید اما اگر فرصتش مهیا بود حتما از این نکته استفاده کنید.

بیش از حد کار نکنید

پشت‌گوش‌اندازی یکی از بزرگترین دشمنان نظم و بهره‌وری است. از این رو، باید سعی کنید از آن اجتناب کرده و در سریع‌ترین زمان ممکن کارتان را انجام دهید. اما این بدان معنی هم نیست که باید بیش از اندازه کار کنید. خودانضباطی به معنای مجبور کردن و محدود کردن خودتان برای به انجام رساندن یک کار نیست. گاهی اوقات به معنای تشخیص زمان درست برای توقف کردن است. تمدید ساعات کاری‌تان، تا دیروقت کار کردن و تلاش برای انجام همه کارها در یک روز اقدامات کارآمدی نیستند.

کتاب پرفروش در ارتباط با نظم بیشتر

انجام ندادن

Not Doing

نوشته: دیانا رنر

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 224 صفحه

خلاصه کتاب انجام ندادن

معمولا چنین رویکردی منجر به فرسودگی زودهنگام، استرس‌های نابجا و مشکلات عاطفی بسیاری می‌شود. کار کردن با سرعت خودتان احساس بهتری دارد و طبیعی‌تر است. هم‌چنین بین کار و استراحت‌تان تعادل برقرار کنید تا هیچ وقت احساس فرسودگی نکنید.


بیشتر بخوانید: چرا کمالگرایی سم است؟


اهدافی تعیین کنید و آنها را به خاطر بسپارید

در نهایت، برای داشتن خودانضباطی باید اهدافی داشته باشید. اهداف و خواسته‌هایتان محرک ما برای ادامه مسیرمان هستند. مهم نیست چقدر سخت تلاش می‌کنید زمان‌تان را مدیریت‌کنید، برنامه‌ریزی کنید، پشت‌گوش‌اندازی نکنید، تا زمانیکه سرسختانه چیزی را نخواهید به آن نمی‌رسید. از این رو، اهدافی را تعیین کنید و آنها را در ذهن داشته باشید تا باانگیزه بمانید.


بیشتر بخوانید: با مهارت‌های رهبران موفق آشنا شوید.


فریلنسر بودن یک سبک زندگی است که هیچ شباهتی با آنچه تاکنون انجام داده‌اید، ندارد. در کتابکت، خلاصه کتابهای حرفه‌ای و برتر جهان برای توسعه مهارتهای فردی و شغلی و هم‌چنین برای بهبود کسب‌وکار را گردآوری کرده‌ایم، تا افراد بتوانند مهارت‌هایشان را پرورش داده و رضایت بیشتری از زندگی، شغل و حرفه‌شان به دست بیاورند.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله هست. بگذارید خلاصه کتابهای کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید