توسعه مهارت های فردی تان را با یادگیری این هفت مهارت مهم شروع کنید


توسعه مهارت های فردی تان را با یادگیری این هفت مهارت مهم شروع کنید

هر کسی به نقطه‌ای در زندگی‌اش می‌رسد که می‌فهمد زندگی چقدر سخت است! چیزهای زیادی برای یاد گرفتن وجود دارد، اما هر چه بزرگتر می‌شوید، زمان کمتری برای یادگرفتن خواهید داشت. با اینکه دانش و توانایی‌های بی‌شماری وجود دارند که یک فرد می‌تواند در طول زندگی‌اش آنها را فرابگیرد، اما مهارت‌ های توسعه فردی‌ ای وجود دارند که می‌ توانید ابتدا روی یادگیری آنها تمرکز کنید تا اطمینان یابید که باقی مسیرتان اندکی آسان‌تر خواهد شد.


بیشتر بخوانید: مقاله چرا امروزه رشد فردی یک نیاز است؟


۱-‌ مدیریت زمان

در زمانه‌ای که هر دقیقه نوتیفیکشن‌ گوشی‌تان به صدا در می‌آید و صدای رادیو و تلویزیون همیشه در پشت زمینه کارهایتان روشن است و کلی کار روی سرتان ریخته تا انجام‌شان دهید، مهارت مدیریت زمان اهمیت ویژه‌ای یافته است. شیوه‌های بسیاری وجود دارد تا زمان را به خدمت خودتان در بیاورید. وقتی بهترین استفاده را از زمان‌تان ببرید، حسی از موفقیت در ایجاد تعادل بین کار و زندگی‌تان را خواهید چشید. امروزه مدیریت زمان به معنای خالی کردن زمان‌تان برای انجام کارهایی که از آنها لذت می‌برد است. از شب قبل، فهرستی از کارهای انجام دادنی‌تان تهیه کنید و روز بعد طبق آنها پیش بروید. اگر قرار است کاری تکمیل شود، به احدی اجازه ندهید در آن وقفه بیندازد(به جز موارد اضطراری). هم چنین زمانی را برای انجام چیزهایی که ممکن است در کارتان وقفه ایجاد کنند، در نظر بگیرید. خواهید دید که چقدر زمان کمی را صرف چک کردن گوشی‌تان می‌کنید نسبت به اینکه در طول روز مدام به آن نوک بزنید.

نینجای مدیریت زمانتان شوید!

Time Management Ninja

نوشته: کریگ جَرو

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 236 صفحه

خلاصه کتاب نینجای مدیریت زمانتان شوید!

۲-‌ همدلی

توانایی راه رفتن با کفش‌های دیگران از مهم ترین مهارت های توسعه فردی است. اگر نشان دهید که اهل توجه کردن به افراد هستید و افراد می‌توانند به شما تکیه دهید، افراد همواره تمایل به نزدیک شدن به شما خواهند داشت. نمونه‌ای از فقدان همدلی را در مدیران می‌بینیم که منصفانه یا غیرمنصفانه این برچسب به آنها زده می‌شود که درک و توجهی نسبت به کارکنان‌شان ندارند. از طرف دیگر، کارکنانی با درآمد بسیار پایین‌تر در جهان نیز هستند که با ارتباطات قدرتمندی که با افراد برقرار می‌کنند حسی از ثروتمند بودن را تجربه می‌کنند که بالاتر از دستاوردهای مالی است.

۳-‌ تسلط بر الگوی خواب

همه‌مان حداقل یکبار به خودمان گفته‌ایم که «زمان کافی در طول روز ندارم!» و احساس می‌کنیم که در میان انبوهی از کارها غرق شده‌ایم. خواب یک امر ضروری برای زنده‌ماندن است و نمی‌توانیم از آن کم کنیم. ما زمان کافی برای استراحت صرف نمی‌کنیم و نتیجه‌اش را ساعت دو روز بعد در محل کارمان می‌بینیم وقتی که سرمان از شدت خواب سنگین شده و پلک‌هایمان روی هم می‌افتند. داشتن یک الگوی خواب ثابت شاید کار دشواری باشد اما برای داشتن یک سبک زندگی سالم و تمرکز روی توسعه فردی‌مان ضروری است.


بیشتر بخوانید: مقاله بیست راز بهره وری


۴-‌ تداوم

همه‌مان این پدیده را تجربه کرده‌ایم: در هفته اول مدرسه با خودمان قرار گذاشتیم که امسال را عالی می‌سازیم. اما آخر سال، این حس‌مان تمام شده بود و درگیر یک روزمرگی شده بودیم و دست‌مان از اهداف‌مان کوتاه ماند. تدوام داشتن کار دشواری است. از شنبه تا پنج‌شنبه به یک میزان تلاش کردن در طول زندگی‌تان قطعا تجربه ترسناکی به نظر می‌رسد. اما چه متوجه‌اش شوید یا نشوید، داشتن تداوم، روزهایتان را آسان‌تر و آسان‌تر می‌کند. می‌گویند بیست و یک روز طول می‌کشد تا عادتی را ایجاد کنید، باید آنقدری تداوم داشته باشید تا عادتی را شکل دهید.

عادت های موفق شدن

Habits for Success

نوشته: برایان بنسِن

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 256 صفحه

خلاصه کتاب عادت های موف شدن

۵-‌ درخواست کمک کردن

یک تصور غلط و مسخره‌ای در جهان حرفه‌ای امروز وجود دارد که همه‌مان باید همه چیز را بدانیم. معلوم است که امکان‌پذیر نیست. تنها چیزی که باید بلد باشیم اعتراف کردن به این موضوع است که جواب تمامی سؤالات نزد ما نیست و باید از شیوه‌های مختلفی آنها را پیدا کنیم. با زندگی کردن در جهانی که تمامی پاسخ‌ها در نوک انگشتان‌مان است، این شانس را داریم که با موفق‌ترین افراد جهان ارتباط برقرار کنیم. خوشبختانه هستند افرادی که مشتاق کمک کردن‌اند؛ فقط اگر خودمان زمانی را صرف یافتن و سؤال پرسیدن از آنها کنیم. نشان دادن اینکه به توسعه مهارت های فردی و پیشرفت علاقه دارید شما را بسیار فراتر خواهد برد تا اینکه وانمود کنید همه چیز را می‌دانید. شاید در خواست کمک از فرد دیگر در ابتدا دشوار باشد، اما دقیقا اعتماد را ایجاد می‌کند؛ چون این پیام را به فرد مقابل می‌دهد که برای نظرش احترام قائل هستید.


بیشتر بخوانید:  مقاله مهارت سؤال پرسیدن یک ابزار قدرتمند برای موفقیت


۶-‌ بدانید چه زمانی سکوت کنید

در جهانی که شبکه‌های اجتماعی تریبونی در اختیار همه قرار داده است، داشتن این مهارت یک ضرورت است. همه‌مان می‌خواهیم شنیده شویم، اما گاهی اوقات زمان مناسبی برای باز کردن سفره دل‌مان نیست. وقتی عصبانی یا ناراحت هستیم، این حس‌مان را روی تمام افرادی که ما را می‌شنوند تخلیه می‌کنیم. در جهانی که همه می‌خواهند از هم‌قطاران‌شان جلو بزنند، شما نباید شرایطی را ایجاد کنید که در نهایت به ضررتان تمام شود و شما را عقب براند.

۷-‌ داشتن گفتگوی درونی مثبت

یکی از مهم‌ترین مهارت هایی که هر فرد باید داشته باشد، توانایی مهربان بودن با خود است. به نظر آسان می‌رسد، اما برای بسیاری از افراد به این سادگی‌ها نیست. اینکه خودت را پایین بکشی بسیار آسان‌تر از بالا کشیدن خودت است. در جهانی که افراد توجه سطحی به یکدیگر دارند، حس‌هایی شبیه «هیچ کس به من توجه نمی‌کند» را تجربه می‌کنید و اجازه می‌دهید این افکار در ذهن‌تان به افکار زیان‌آور دیگری تبدیل شوند. همانطور که باید به فکر سلامت جسم‌مان باشیم، باید به سلامت روح‌مان نیز اهمیت بدهیم. صرف لحظاتی برای گرامی‌داشت ویژگی‌ها و توانایی‌های مثبت و مفیدتان شاید تلف کردن وقت به نظر برسد، اما برای عزت‌نفس‌تان غوغا می‌کند. توسعه فردی از خوب رفتار کردن با خودتان آغاز می‌شود.


بیشتر بخوانید: مقاله چگونه مهارت های نرم مان را توسعه دهیم؟


اگر علاقمند به مطالعه بیشتر درباره توسعه مهارت های فردی و شغلی تان هستید، می‌توانید جدیدترین و پرفروش ترین خلاصه کتاب های توسعه مهارت های فردی و شغلی جهان را در سایت و اپلیکیشن کتابکت بخوانید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله هست. بگذارید خلاصه کتاب های کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید