بیست راز ساده برای داشتن بهره‌وری بالا


هر کسی می‌خواهد بهره‌وری بالایی داشته باشد- در زمان کمی به چیزهای زیادی برسد-، اما بهترین راه رسیدن آن چیست؟ در بخش‌هایی که در ادامه می‌آیند، برخی از بهترین عادت‌ها و رازهایی که بین بهره‌ورترین افراد مشترک است را بیان کرده‌ایم.

رازهای بالا بردن بهره‌وری مرتبط با اهداف، اولویت‌ها و زمانبندی

۱-‌ از شب قبل یک To do list بنویسید. اگر روزتان را با داشتن یک To do list مشخص آغاز کنید، از مسیری که باید باقی روزتان را طی کنید آگاه خواهید بود.

۲-‌ نه گفتن را یاد بگیرید. بعضی کارها واقعا ارزش زمانی که برای آن می‌گذارید را ندارند. بیشتر نه بگویید و زمان‌تان را صرف کارهای مهم‌تر کنید.

۳-‌ فهرست ثانویه‌ای از کارها داشته باشید. گاهی اوقات زمان‌های مرده‌ای خواهید داشت، داشتن فهرستی از کارهای جانبی می‌تواند شما را در این مواقع مشغول دارد.

۴-‌ سطح دشواری هر کار را تعریف کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا از نظر ذهنی برای هر کار آماده شوید و روزتان را طبق سطح چالش کارها برنامه‌ریزی کنید.

۵-‌ گفتگوهایتان را برنامه‌ریزی کنید. جلسات و تماس‌های تلفنی می‌توانند زمان بسیاری را هدر دهند. پس بهتر است از قبل فکر کنید که چه می‌خواهید بگویید. فقط مراقب باشید تبدیل به یک ربات نشوید.

 

کتاب پرفروش در ارتباط با بهره وری بالا

زندگی با برنامه

Listful Living

نوشته: پائولا ریزو

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 207 صفحه

خلاصه کتاب زندگی با برنامه

 

رازهای بالا بردن بهره‌وری مرتبط با سلامت و انرژی

افراد اغلب تاثیر سلامت جسمی‌شان را روی بهره‌وری‌ خوددست‌کممی‌گیرند. با عادت‌های درست سلامتی، روزهای بی‌حالی کمتری خواهید داشت، انرژی‌تان بالاتر بوده، خلق و خوبی بهتری داشته و بهره‌وری‌تان افزایش خواهد داشت.

۶-‌ صبحانه مغذی بخورید. اینگونه استرس کمتر و انرژی بیشتری خواهید داشت.

۷-‌ آب بدن‌تان را حفظ کنید. حتی یک کم‌آبی خفیف می‌تواند عملکردتان را به طور چشمگیری کاهش دهد. یک لیوان آب در کنار میزتان داشته باشید.

۸-‌‌‌ کافئین را به طور بهینه استفاده کنید. اندکی کافئین در ابتدای صبح تمرکز و هوشیاری‌تان را افزایش می‌دهد. اما مصرف بیش از اندازه یا دیرتر آن می‌تواند بر برنامه خواب‌تان را بهم بریزد.

۹-‌ هوای تازه تنفس کنید. در وقفه کوتاهی بیرون بروید و با تنفس هوای تازه ذهن‌تان را آرام سازید و استرس را از بین ببرید.

 

کتاب پرفروش در ارتباط با بهره وری بالا

راز رسیدن به بهره‌وری بالا

The Secret to Peak Productivity

نوشته: تامارا میلز

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 224 صفحه

خلاصه کتاب راز رسیدن به بهره‌وری بالا

 

رازهای بالا بردن بهره‌وری مرتبط با روانشناسی

این ترفندها و تغییرات ظریف می‌توانند به شما کمک می‌کنند نگاه متفاوتی به کار داشته باشید و به نحو مؤثرتری کار کنید.

۱۰-‌ میزتان را تمیز کنید. با تمیز و مرتب کردن میزتان، در واقع ذهن‌تان را تمیز و مرتب می‌کنید و احساس بهتری درباره محیط کارتان خواهید داشت.

۱۱-‌ در ابتدای روزتان یک دستاورد کوچک داشته باشید. یک دستاورد کوچک اما مهم در ابتدای روز می‌توان کل روزتان را بسازد.

۱۲-‌ روزتان را به نحو خوبی به پایان برسانید. وقایع پایان روز را بهتر از دیگر اوقات به خاطر می‌سپاریم. پس یک اتفاق خوبی برای پایان روزتان تدارک ببینید. انگیزه خوبی است.


بیشتر بخوانید: چرا امروزه رشد فردی یک نیاز است؟


 

کتاب پرفروش در ارتباط با بهره وری بالا

انجام ندادن

Not Doing

نوشته: دیانا رنر

مدت زمان مطالعه خلاصه: 15 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 224 صفحه

خلاصه کتاب انجام ندادن

 


بیشتر بخوانید: چرا امروزه رشد فردی یک نیاز است؟


رازهای بالا بردن بهره‌وری مرتبط با هنر زمان‌بندی

گاهی اوقات انجام کارها طبق الگوهای زمان‌بندی مختلف تاثیر به سزایی در بهبود دستاوردهایتان دارد.

۱۳-‌ کارهای خلاقانه را در ابتدای روز انجام دهید. انجام کارهای خلاقانه در پایان روز بعد از انجام انبوهی از کارها کار دشواری است.

۱۴-‌ ساعات «اوج» بهره‌وری‌تان را بشناسید. آیا سحرخیز هستید یا شب‌زنده‌دار؟ برنامه‌تان را طبق آن تدوین کنید.

۱۵-‌ از ساعات رفت‌وآمدتان استفاده کنید. کتاب‌های صوتی، ایمیل‌های صوتی و ... می‌توانند به شما کمک می‌کنند هنگام رانندگی نیز بهره‌وری داشته باشید.

۱۶-‌ قاطعانه زندگی شخصی و شغلی‌تان را از هم جدا کنید. به زمان‌هایی برای استراحت نیاز دارید تا دچار فرسودگی نشوید.


بیشتر بخوانید: شش روش برای افزایش بهره‌وری فریلنسرها


 

کتاب پرفروش در ارتباط با بهره وری بالا

پیش به سوی بهره‌وری

Jumpstart Your Productivity

نوشته: شاون دویل

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 192 صفحه

خلاصه کتاب پیش به سوی بهره‌وری

 

رازهای بالا بردن بهره‌وری مرتبط با شناخت خود

از نقاط قوت و ضعف‌تان آگاه باشید و به نحوه واکنش‌تان به این نکات و ترفند توجه کنید. هر چقدر خودشناسی بیشتری داشته باشید نتایج بهتری خواهید گرفت.

۱۷-‌ فردی را بیابید که مکمل مهارت‌هایتان است. شما دارای نقاط قوت و ضعفی هستید، بهتر است فردی را بیابید که مکمل آنها باشد.

۱۸-‌ مشکلات اساسی را بیابید. برخی از مسائل بهره‌وری نیازمند مداخلات جدی‌تری هستند. یک مدیر بد، مناسب نبودن شغل و مشکلات شدید شخصی از مسائلی هستند که توجه بیشتر شما را می‌طلبند.

۱۹-‌ رویکردهای جدید را امتحان کنید. مانند یک دانشمند با موضوع بهره‌وری‌تان برخورد کنید، آزمایش‌های کنترل شده، فرضیات و نتیجه‌گیری‌هایی داشته باشید.

۲۰-‌ اهدافی برای بهره‌وری شخصی‌تان تعریف کنید. منظورتان از «بهره‌ور بودن» چیست؟ مهم‌ترین مؤلفه‌هایتان برای اندازه‌گیری آن چیست؟ زمان صرف شده؟ کارهای انجام شده؟ سعی کنید اهدافی را از نظر تعداد و مهلت‌های زمانی تعیین کنید.


بیشتر بخوانید: چگونه عملکرد و کارایی تیم‌مان را بالا ببریم؟


لزوما تمامی افراد به تغییرات کاری و بهره‌وری به طور یکسان واکنش نشان نمی‌دهند. از این رو زمانی را صرف کنید تا ببینید کدام‌ یک از این نکات مناسب‌تان است. حداقل برخی از این عادت‌ها با شما جور در می‌آید و شما را به فرد حرفه‌ای بهره‌ورتر و خرسندتری تبدیل می‌کنند.

اگر می‌خواهید از زمان‌تان بیشترین و بهترین استفاده را کنید، کتابکت خلاصه‌ای از به روزترین و پرفروش‌ترین کتابهای جهان را تهیه کرده که به شما کمک می‌کند با تسلط بر زمان‌تان، از انجام کارهای مهم‌تان لذت ببرید. برای آشنایی و مطالعه این کتاب‌ها سری به صفحات خلاصه کتاب‌های بهبود مدیریت زمان و خلاصه کتابهای بهبود فردی و شغلی بزنید.

گاهی بین جایی که هستید و جایی که می‌توانید باشید، به اندازه یک کتاب فاصله هست. بگذارید خلاصه کتابهای کتابکت این فاصله را برایتان پر کند.

 

کتاب پرفروش در ارتباط با بهره وری بالا

کارها را ساده کنید

Simplify Work

نوشته: جسی. دابلیو. نیوتن

مدت زمان مطالعه خلاصه: 10 دقیقه

تعداد صفحات کتاب اصلی: 174 صفحه

خلاصه کتاب کارها را ساده کنید

 

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید